Украинский КВ портал
Новости Украинский УКВ портал
Четверг, 21.11.2019, 12:55


Попробуйте наш тулбар
Меню сайта

Категории каталога
Участники делятся впечатлениями [34]
Web-сайты экспедиций [3]

рассылка по почте

Главная » Статьи » Экспедиции » Участники делятся впечатлениями

Подорож на судні "Горизонт"
Морська епопея розпочалась із дня старту судна Горизонт із порту Севастополь. З перших днів морської подорожі почалася активна робота в радіоаматорському ефірі. Позивний EM1KY/mm звучав в ефірі вдень і вночі, починаючи з Чорного моря, потім Босфор, Іонічне, Мраморне, Середземне, Альбаран, Гібралтар, Атлантика. Серед багатьох моїх кореспондентів були і наші земляки, так, наприклад, цікавим був зв'язок із Сергієм Ребровим - UT5UDX, лідером футбольної команди "Динамо-Київ". Також постійними кореспондентами кожного дня були Олександр Міхо EM1KGG (радист, а також начальник четвертої Української експедиції на станції Академік Вернадський, на яку ми направлялися), Юрій Єфіменко - UT1KT, земляк із Рівного, котрий допомагав забезпечувати зв'язок із сім'єю, та інші.

   Від мене їм особисто велика подяка, адже моя дружина потрапила в лікарню і, маючи інформацію від них про стан здоров'я дружини та про хід лікування, з моєї шиї ніби відпадав тягар безмежного переживання, а тим більше, що і від мене передавалася інформація для моєї сім'ї про моє місцезнаходження та про мої справи, навіть чули мій голос у телефонній трубці, який знімали з гучномовця радіостанції. Це неймовірне враження тяжко передати, знаходячись за 4-5 тисяч миль від рідного дому, але повірте - у такій ситуації, такі хвилини приносять найбільше задоволення в світі!! При попередніх радіозв'язках з моїми кореспондентами, вони - радіоаматори, знаючи що судно "Горизонт" буде заходити в порти Лас Пальмас, а потім в Буенос Айрес, вже організовували попередньо зустріч для цікавого антарктичного експедиціонера.

   Так, на Канарських островах мене зустрів Лоренцо Рамірез - EA8BAY, людина веселої вдачі та щирої душі.

   Дружня зустріч виявилася досить блискавичною! Мене зустрічали як героя, з почестями та повагою. При розмові виявилося, що з відвідувачів Лас Пальмаса, антарктичним експедиціонером я був першим. Протягом дня мене ознайомлювали з містом, його історичними пам'ятками. При відході науково-дослідного судна "Горизонт" з порту Лас Пальмас, ми з Лоренцо обмінялися QSL-картками, сувенірами, а також, в подарунок, я подарував для свого колеги пляшку "Української з перцем"!!!

   По ходу, в Атлантиці я провів більше 2,5 тисяч радіозв'язків з понад п'ятдесятьма країнами світу. А перебуваючи на екваторі, провів понад сто радіозв'язків з цікавого територіального місцезнаходження.

   По прибуттю в Буенос Айрес, наше судно "Горизонт" зустріли двоє моїх товаришів радіоаматорів - Густаво LU/OH2HOF та Карлос LU6DHR. Після енергійної зустрічі разом сіли в автомобіль Густаво і поїхали в місто для його ознайомлення. Буенос Айрес виявився досить цікавим та великим містом. Насиченість зеленими насадженнями, різноманітними унікальними деревами, давали про себе знати. Дахи будинків "кишіли" радіоаматорськими антенами!!!! Але й крім радіоаматорських антен було багато обладнання силових структур - таких як жандармерія, військовий флот, армія. Вдень відходу "Горизонту" з Буенос Айреса, маючи попередній зв'язок на УКХ, з дружнім візитом судно відвідав Рікардо Вінценті - LW9DPT, капітана та власника торгового судна "Sandro B.", яке стояло в порту напроти "Горизонту". Під час перебування в Буенос Айресі були й несподівані зустрічі із земляками. Так сидячи в одному із кафе міста за кухлем пива, за сусіднім столиком почули рідну українську мову!! Як виявилося згодом - делегація з Києва!

   Будучи в Буенос Айресі я відвідав з дружнім візитом Департамент Радіозв'язку Аргентини. Щирими та теплими відносинами мене зустріли керівник департаменту - Луїс Калабрізе та інженер, працівник офісу - Хуан Лопез. Містером Луісом Калабрізом, при моєму особистому візиті в управління, була видана спеціальна ліцензія для роботи з аргентинської, нині не діючої станції "REFUEGO NAVAL GROUSSAC", що знаходиться на острові Петерман. З двосторонньої бесіди було взято за основу дружні стосунки між радіоаматорськими організаціями Аргентини(R.C.A.) та України (ЛРУ).

   Трохи пізніше я мав можливість відвідати Центральний радіоклуб Аргентини. З щирими відносинами мене зустрів президент Центрального Радіоклубу Аргентини Oskar Penisey - LU1CQ. З великим задоволенням Оскар люб'язно показав роботу та життя радіоклубу, а саме: функціонування QSL-бюро, видавничу та редакторську роботу центрального радіоаматорського видання Аргентини R.C.A. (Revista del Radio Club Argentino). Особливу увагу Оскар надав показу кімнат радіостанції LU4AA, де розташована апаратура. В загальному радіоклуб займає будиночок старовинної побудови всього-на-всього висотою в три поверхи!!!! В цьому приміщенні він функціонує з 1970 року. Відведений час в Буенос Айресі закінчувався. І чомусь здалося, декількох днів перебування в цьому місті виявилося замало…
   Але факт виявився фактом, прощальним кортеджом на таксі, проїхавшись центром, попрощався з цим дивовижним містом. До зустрічі Буенос Айрес!!

   В наступному відрізку шляху морської експедиції був слідуючий морський порт - Ушуая, на острові Вогняна Земля, де ми повинні були зупинитися для остаточного поповнення необхідного нам вантажу на станцію Вернадський.

   І от за декілька днів ми на Вогняній Землі в Ушуаї. Морський порт нас зустрічає суцільною стіною снігу, від якого далі чим за метр нічого не видно. Не довго чекаючи, дістаю та вмикаю свій VHF ICOM T2E. Тиша. Заздалегідь знаючи базову частоту ушуайських радіоаматорів, я став викликати позивним LU/UT1KY. В моменті мені відповідає станція LU9XPE - Ruben. Після певного часу бесіди знайомства, Рубен попрохав почекати його біля судна. Він пообіцяв під'їхати на авто. І дійсно - після 30 хв попередньої розмови під борт "Горизонта" під'їжджає новий шикарний білий джип "TOYOTA", з якого вийшов поважний, в роках "джек" місцевої ушуайської "радіоаматорської мафії".

   Сідаємо в машину і їдемо в гості до Рубена. Приїхавши в його будинок, все, що оточувало нас весь час нагадувало, що тут живе радіоаматор - це трьохелементна антена (яку досить далеко видно в радіусі двох кварталів) YAGI, диполі, штирі, різні дроти, кабелі і навіть табличка з позивним на брамі, та наклейка "HAMRADIO" на собачій будці…..

   Оглянувши його "шек" я побачив ICOM 735+ PA ICOM 500W для нього, УКХ трансівер YAESU та всяке інше "начиння".

   Рубен розповів мені, що спілка радіоаматорів Ушуая нараховує 200 HAMs, а загальна кількість жителів міста складає 6 тисяч. Після цього знову в джип. Їдемо оглядати та знайомитись з Ушуая. По ходу заїхали в їх місцевий радіоклуб LU8XW. Подивившись на їхнє обладнання, антенне господарство, QSL бюро, поїхали на судно, адже час відведений для виходу в місто закінчувався. Щиро подякувавши за теплу зустріч Рубену LU9XPE, обмінявшись QSL картками, ми попрощалися з попередньою домовленістю про зустрічі в ефірі на КХ. По дорозі в протоці Дрейка я мав з ним QSO, правда як не дивно чув його не досить потужно. І ще мав цікавий зв'язок, працюючи з протоки Дрейка, з UX0UN на десятиметровому діапазоні.

   Підійшовши до Аргентинських островів, Антарктика зустріла нас не досить приємною погодою - виднілися айсберги, спайки мерзлого льоду.

   Правда зустріч полярників четвертої зимівки була навпаки досить приємною та теплою.

   От і закінчилася морська епопея п'ятої української Антарктичної експедиції. Проведено з судна "Горизонт" трохи більше 3000 радіозв'язків. Попереду рік роботи з ст. Академік Вернадський.

   Судно із складом четвертої експедиції повертається додому, на Україну. Ми лишаємося для послідуючої роботи. Щасти їм!!!

   До зустрічі на Україні через рік!

Павло Тарасович UT1KY, EM1KY/mm


Источник: http://antarctida.boom.ru/ant/history1_r.htm

Share/Bookmark
Категория: Участники делятся впечатлениями | Добавил: UY0LL (19.08.2009)
Просмотров: 1506 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Вход на сайт
Логин:
Пароль:

Поиск по сайту
Добавить поисковый плагин в Firefox

Статистика
Украинский КВ портал
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Посетители сегодня:
uy5zz, ut4fa, UR7UD, UT6MF, UR1LDПри копировании материалов с этого сайта, обязательна АКТИВНАЯ ссылка на сайт HFDX.AT.UA и на первоисточник!
Copyright HFDX.AT.UA © 2019
Хостинг от uCoz